Loading

İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1333. Cadde No:113 İvedik/ANKARA (Türkiye Geneli Kargo İle Hizmet)

0543 654 26 70

İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1333. Cadde No:113 İvedik/ANKARA (Türkiye Geneli Kargo İle Hizmet)

Honda Civic ABS Beyni

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Honda civic abs beyni stok sorgularınız ve problemleriniz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçerik

Honda Civic ABS Beyni Vsa’lı

Honda Civic Vsa’lı ABS Beyin Problemleri

  • ABS kontrol ünitesi ile iletişim mümkün değil.
  • İvmelenme sensörü dahili hata.
  • Motor kontrol ünitesi ile iletişim yok.
  • Frende boşa kaçma, yumuşama problemleri

Genelde Honda Civic Vsa’lı ABS Beyni kolay kolay problem oluşturmaz, Genelde “Honda” ABS Beynini sağ ön farın yanına koyduğu için ufacık bir kazada ABS Beyni etkilenebiliyor, hatta etkilenmekle kalmayıp parçalara ayrılmış olabilir.

Honda Civic Vsa’lı ABS Beyin stok sorgularınız için iletişime geçebilirsiniz.

Honda Civic Vsa’sız ABS Beyni

Honda Civic Vsa’sız ABS Beyni Problemleri

  • ABS kontrol ünitesi ile iletişim mümkün değil.
  • Motor kontrol ünitesi ile iletişim yok.
  • Frende boşa kaçma problemleri

Honda Civic Vsa’sız ABS Beyin stok sorgularınız için iletişime geçebilirsiniz.

Genel kronik sorundan bahsedecek olursak, honda fd6 abs beyni tekere yağ göndermeme gibi arızalara yol açmaktadır, bunların yanı sıra honda fd6 abs frende boşa kaçma, frende düşme gibi sorunlara yol açmaktadır. Bu arızalar elektronik değildir, bu arızalar mekanik arızadır.

İletişim: 0543 654 26 70

Tarafımızca abs beyin tamiri gerçekleştirilmektedir. ABS beyin tamiri gerçekleştirildikten sonra test ekipmanlarımız ile tüm kontrolleri sağlanmaktadır.

ABS arızası hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz

ABS Fren Sistemi Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Metni Okuyunuz.

ABS Nedir?

ABS (Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi), taşıt araçlarının her türlü yük durumunda bütün yol koşullarında ve çeşitli süratlerdeki zorunlu durumlarda yapılacak ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek direksiyondaki tam hakimiyeti sağlayan fren sistemidir. 

ABS, Almanca Antiblockier-system veya İngilizce Anti-lock Braking System ifadelerinin kısa yazım biçimidir. Kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir.

ABS fren durumunda her bir tekerleğin devir sayısındaki değişikliği bir kontrol ünitesi aracılığı ile denetleyen bir sistemdir. Dönüş sayısının ani düşmesi (örneğin kaygan zeminde fren yapma durumunda) ve tekerleğin kilitlenmesi durumunda kontrol ünitesi otomatik olarak fren basıncını düşürür.

Tekerlek tekrar hızlanınca fren basıncını tekrar yükselterek tekerlek frenlenir. Bu aşama saniyede birçok kez gerçekleşir. Sağ ve sol tarafın ayrı zeminlerde olması halinde bile (örneğin sağ tekerlekler ıslak sol tekerlekler kuru zeminde) herhangi bir kilitlenme veya kayma söz konusu değildir.

Bu sayede direksiyona hakimiyet tam, fren mesafesi oldukça kısadır. Fizik kanunlarının dışına asla çıkılamaz, yani çeşitli fizik kanunları her zaman mevcuttur. Islak zeminde ABS söz konusu olsa bile fren mesafesi kuru zeminden daha fazladır.

Fren sırasında çeşitli doğal kanunlar her zaman söz konusudur. Bunları hiçbir şey önleyemez. Amaç bu kanunların optimal olarak kullanmaktır. Bir sürücü eğer bir viraja mümkün olan en yüksek sınır süratinden daha yüksek bir süratle girerse ABS ona ancak otomobilin buzda kaymamasına yardımcı olacağı kadar yardım edebilir.

Sensörler devamlı olarak yavaşlamanın her anında tekerleklerin doğru devir sayısında olup olmadıklarını hassas olarak kaydeder. Tekerleklerden birisinin devir sayısının çok düşük olması halinde kilitlenme tehlikesi fren basıncı o tekerlekteki sensör tarafından azaltılır bu suretle tekerlek tekrar normal dönüş süratine ulaşır tehlikeli duruş hali ortadan kalkar fren durumundaki normal hızıyla dönmeye başlar bu anda tekrar o tekerlekteki fren basıncı sensör tarafından yükseltilir. Yeniden kilitlenme olursa aynı olay tekrarlanır.
[/vc_column_text][thim-testimonials number=”10″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Yorum Yap

Your email address will not be published.*

Call Now Button
× WhatsApp İletişim