Loading

İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1333. Cadde No:113 İvedik/ANKARA (Türkiye Geneli Kargo İle Hizmet)

0543 654 26 70

İvedik Organize Sanayi Bölgesi 1333. Cadde No:113 İvedik/ANKARA (Türkiye Geneli Kargo İle Hizmet)
Fiat Albea ABS

Fiat Albea ABS Beyni

46830055 Fiat Albea ABS Beyni Yaygın problemler vs. aşağıda belirtilmiştir.

46830055 Fiat Albea ABS Beyni Yaygın Problemler

OEM Parçaa Numarası: 46830055

İçerik

Sık karşılaşılan sorunlar

  • ABS ile iletişim mümkün değil
  • Frende boşluk, yağ göndermeme vs.

Marka ve model

Fiat Albea 2002 – 2003 – 2004 – 2005 – 2006 – 2007 – 2008 – 2009 – 2010 – 2011..

Tarafımızca abs beyin tamiri gerçekleştirilmektedir. ABS beyin tamiri gerçekleştirildikten sonra test ekipmanlarımız ile tüm kontrolleri sağlanmaktadır.

 ABS Beyni stok sorgularınız için iletişime geçiniz.

İletişim: 0543 654 26 70

[vc_row][vc_column][thim-testimonials number=”7″][/vc_column][/vc_row]

ABS arızası hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz

ABS Beyni
ABS Beyni – ABS | Tamir & Bakım

ABS Fren Sistemi Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Metni Okuyunuz.

ABS Nedir?

ABS (Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi), taşıt araçlarının her türlü yük durumunda bütün yol koşullarında ve çeşitli süratlerdeki zorunlu durumlarda yapılacak ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek direksiyondaki tam hakimiyeti sağlayan fren sistemidir. 

ABS, Almanca Antiblockier-system veya İngilizce Anti-lock Braking System ifadelerinin kısa yazım biçimidir. Kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir.

ABS fren durumunda her bir tekerleğin devir sayısındaki değişikliği bir kontrol ünitesi aracılığı ile denetleyen bir sistemdir. Dönüş sayısının ani düşmesi (örneğin kaygan zeminde fren yapma durumunda) ve tekerleğin kilitlenmesi durumunda kontrol ünitesi otomatik olarak fren basıncını düşürür.

Tekerlek tekrar hızlanınca fren basıncını tekrar yükselterek tekerlek frenlenir. Bu aşama saniyede birçok kez gerçekleşir. Sağ ve sol tarafın ayrı zeminlerde olması halinde bile (örneğin sağ tekerlekler ıslak sol tekerlekler kuru zeminde) herhangi bir kilitlenme veya kayma söz konusu değildir.

Bu sayede direksiyona hakimiyet tam, fren mesafesi oldukça kısadır. Fizik kanunlarının dışına asla çıkılamaz, yani çeşitli fizik kanunları her zaman mevcuttur. Islak zeminde ABS söz konusu olsa bile fren mesafesi kuru zeminden daha fazladır.

Fren sırasında çeşitli doğal kanunlar her zaman söz konusudur. Bunları hiçbir şey önleyemez. Amaç bu kanunların optimal olarak kullanmaktır. Bir sürücü eğer bir viraja mümkün olan en yüksek sınır süratinden daha yüksek bir süratle girerse ABS ona ancak otomobilin buzda kaymamasına yardımcı olacağı kadar yardım edebilir.

Sensörler devamlı olarak yavaşlamanın her anında tekerleklerin doğru devir sayısında olup olmadıklarını hassas olarak kaydeder. Tekerleklerden birisinin devir sayısının çok düşük olması halinde kilitlenme tehlikesi fren basıncı o tekerlekteki sensör tarafından azaltılır bu suretle tekerlek tekrar normal dönüş süratine ulaşır tehlikeli duruş hali ortadan kalkar fren durumundaki normal hızıyla dönmeye başlar bu anda tekrar o tekerlekteki fren basıncı sensör tarafından yükseltilir. Yeniden kilitlenme olursa aynı olay tekrarlanır.

ABSBEYNİ.COM

Comments (2)

Sinan BİÇER Reply
21 Ağustos 2021

Fiat Albea sole 1.3 Multijet 2010 model aracımın genellikle ilk kontağı cevirdigim zaman ABS EBD arızası veriyor frenlerim çok iyi tutarken bir anda tutmamaya başladı frene bastığın zaman araba gezerek yani kayarak durmaya çalışıyor arıza ışığı yanili kalmadığından bilgisayar baglatiyorum hiç bir arıza kodu vermiyor ama arabanın göstergesinde abs EBD arızası veriyor fren yağım tamam balatalarim tamam sensörler de problem yok bir yardımci olabilirmiisniz

ABSBEYNİ.COM Reply
26 Ağustos 2021

Merhaba Sinan Bey, konu ile ilgili bizimle iletişime geçerseniz yardımcı olalım.

Yorum Yap

Your email address will not be published.*

Call Now Button
× WhatsApp İletişim