Honda Civic Fren Yumuşaması

Fren Pedalında Boşa Kaçma

Honda civic fren yumuşaması, en yaygın fren arızalarından biri olan fren pedalında yumuşama sorunu neden kaynaklanmaktadır?

Bu konu ile ilgili olan şikayetler ise şöyledir;

Fren pedalının yumuşaması, frende boşa kaçma, aracın sağa veya sola doğru çekmesi, frene basınca pedalın takılı kalması, frende boşluk, frenin boşa çıkması, frenin boşa düşmesi, fren pedalında ki boşluk, fren pedalı basılı kalıyor, frenin yumuşaması, fren pedalı sonuna kadar gidiyor, fren pedalı aşağıda tutuyor, fren pedalında boşluk ve benzeri…

Peki bu honda civic fren yumuşaması sorunu neden ortaya çıkar yukarıdaki şikayetleri göz önünde bulunduracak olursak bu arızanın genelde 2 nedeni bulunmaktadır.

  1. ABS kütüğünden kaynaklı
  2. Fren ana merkezinden kaynaklı

Genelde bu problem abs kütüğünden kaynaklanır, fren ana merkezinde arıza çok az olarak görünmektedir.

Tarafımızca abs kütüğü tamiri yapılmaktadır, abs kütüğü tamir işlemi gerçekleştikten sonra test ekipmanlarımız ile tüm kontrolleri sağlanmaktadır. Fren pedalında yumuşama ve benzeri problemleriniz hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

0543 654 26 70

ABS arızası hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz, 81 İl dahilinde ABS Beyni Tamiri gerçekleştirilmektedir. ABS Beyni Tamiri gerçekleştirildikten sonra test ekipmanlarımız ile birebir tüm kontrolleri sağlanmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara
× WhatsApp İletişim