Honda CİVİC ABS Beyni | VSA’LI – VSA’SIZ ABS Beyni

Honda CİVİC ABS Beyni stok sorgularınız için iletişime geçiniz.

İçerik

Honda CİVİC ABS Beyni | VSA’LI – VSA’SIZ ABS Beyni Tamiri

Honda CİVİC VSA’LI ABS Beyni Problemleri

Bu konu ile ilgili olan şikayetler ise şöyledir;

Fren pedalının yumuşaması, frende boşa kaçma, aracın sağa veya sola doğru çekmesi, frene basınca pedalın takılı kalması, frende boşluk, frenin boşa çıkması, frenin boşa düşmesi, fren pedalında ki boşluk, fren pedalı basılı kalıyor, frenin yumuşaması, fren pedalı sonuna kadar gidiyor, fren pedalı aşağıda tutuyor, fren pedalında boşluk ve benzeri…

OEM: TR0E0 – TR0E1 – TR0E2 – TR0E3 – TR0E4 – TR0E5 – TR0E6

 • ABS kontrol ünitesi ile iletişim mümkün değil.
 • İvmelenme sensörü dahili hata.
 • Motor kontrol ünitesi ile iletişim yok.
 • Frende boşa kaçma, yumuşama problemleri

Genelde Honda CİVİC VSA’LI ABS Beyni kolay kolay problem oluşturmaz, Genelde “Honda” ABS Beynini sağ ön farın yanına koyduğu için ufacık bir kazada ABS Beyni etkilenebiliyor, hatta etkilenmekle kalmayıp parçalara ayrılmış olabilir.

Honda Civic Vsa’lı ABS Beyni stok sorgularınız için iletişime geçebilirsiniz.

İletişim: 0543 654 26 70

Tarafımızca abs beyin tamiri gerçekleştirilmektedir. ABS beyin tamiri gerçekleştirildikten sonra test ekipmanlarımız ile tüm kontrolleri sağlanmaktadır.

ABS arızası hakkında tüm sorularınız için bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz

ABS Fren Sistemi Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Metni Okuyunuz.

ABS Nedir?

ABS (Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi), taşıt araçlarının her türlü yük durumunda bütün yol koşullarında ve çeşitli süratlerdeki zorunlu durumlarda yapılacak ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek direksiyondaki tam hakimiyeti sağlayan fren sistemidir. 

ABS, Almanca Antiblockier-system veya İngilizce Anti-lock Braking System ifadelerinin kısa yazım biçimidir. Kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir.

ABS fren durumunda her bir tekerleğin devir sayısındaki değişikliği bir kontrol ünitesi aracılığı ile denetleyen bir sistemdir. Dönüş sayısının ani düşmesi (örneğin kaygan zeminde fren yapma durumunda) ve tekerleğin kilitlenmesi durumunda kontrol ünitesi otomatik olarak fren basıncını düşürür.

Tekerlek tekrar hızlanınca fren basıncını tekrar yükselterek tekerlek frenlenir. Bu aşama saniyede birçok kez gerçekleşir. Sağ ve sol tarafın ayrı zeminlerde olması halinde bile (örneğin sağ tekerlekler ıslak sol tekerlekler kuru zeminde) herhangi bir kilitlenme veya kayma söz konusu değildir.

Bu sayede direksiyona hakimiyet tam, fren mesafesi oldukça kısadır. Fizik kanunlarının dışına asla çıkılamaz, yani çeşitli fizik kanunları her zaman mevcuttur. Islak zeminde ABS söz konusu olsa bile fren mesafesi kuru zeminden daha fazladır.

Fren sırasında çeşitli doğal kanunlar her zaman söz konusudur. Bunları hiçbir şey önleyemez. Amaç bu kanunların optimal olarak kullanmaktır. Bir sürücü eğer bir viraja mümkün olan en yüksek sınır süratinden daha yüksek bir süratle girerse ABS ona ancak otomobilin buzda kaymamasına yardımcı olacağı kadar yardım edebilir.

Sensörler devamlı olarak yavaşlamanın her anında tekerleklerin doğru devir sayısında olup olmadıklarını hassas olarak kaydeder. Tekerleklerden birisinin devir sayısının çok düşük olması halinde kilitlenme tehlikesi fren basıncı o tekerlekteki sensör tarafından azaltılır bu suretle tekerlek tekrar normal dönüş süratine ulaşır tehlikeli duruş hali ortadan kalkar fren durumundaki normal hızıyla dönmeye başlar bu anda tekrar o tekerlekteki fren basıncı sensör tarafından yükseltilir. Yeniden kilitlenme olursa aynı olay tekrarlanır.

ABSBEYNİ.COMHonda Civic Vsa’lı ABS Beyni

Honda CİVİC ABS Beyni | VSA’LI – VSA’SIZ ABS Beyni” ile ilgili 9 yorum

 1. Ufuk
  Ağustos 12, 2021
  Cevapla

  Aracımın abs sistemi ariza yaptı internetten aradığımda absbeyni diye bir firma karşıma çıktı aradım mustafa diye bir arkadaş çıktı sağolsun 1 günde bu parçayı bulamazsın diyen ustalara inat gönderdi ben istanbuldayım kendileri ankara şimdi evimdeyim aracım yapıldı sonsuz teşekkür ederim

  • ABSBEYNİ.COM
   Ağustos 12, 2021
   Cevapla

   Rica ederiz, yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Her zaman yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

 2. Hüseyin
  Aralık 13, 2019
  Cevapla

  Ustam iyi akşamlar 2007 honda civic elegance vsa li aracimda şöyle sorun var hızı 30 35 km arasında vites geçişinde gıırttt diye ses geliyor ustaya götürdüm dur kalk yaptığında o sesi yapmıyor ama stop edip çalıştırıp tekrar hareket ettiğinde o sesi yapıyor usta abs beyin arızası olduğunu söyledi tamiri mümkün mü acaba şimdiden teşekkür ederim yardimlariniz için

  • ABSBEYNİ.COM
   Aralık 14, 2019
   Cevapla

   Merhaba Hüseyin Bey, büyük ihtimalle abs ışığınız yanmıyordur, tamiri mümkün ama yinede görmemiz gerekir, Whatsapptan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • Okan
   Aralık 21, 2019
   Cevapla

   aynı problem benimde başıma geldi ? abs modülator arızası dedıler ?

   • ABSBEYNİ.COM
    Aralık 22, 2019
    Cevapla

    Merhaba Okan Bey, arıza tespit cihazına bağlattırıp verdigi arıza sonuçlarını whatsapptan atarsananız ona göre yol izleyelim.

  • Celebi
   Ekim 27, 2020
   Cevapla

   Hüseyin bey aynı sorun bendede var sorun çözüldü mü?
   Memnun kaldinizmi

   • Burak
    Kasım 6, 2020
    Cevapla

    Aynı sorun bende de var, nasıl bir yol izlediniz?

 3. Ramazan İnanç
  Eylül 6, 2019
  Cevapla

  Sözüm yok !suuuuuuper bir işçilik

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara
× WhatsApp İletişim