BMW E39 ABS Beyni

ABS

Bmw E39 ABS Beyni, Yaygın Problemler vs. aşağıda belirtilmiştir.

Bmw E39 ABS Beyni – Yaygın Problemler

OEM Parça Numarası: 0265950001

Bmw E39 ABS Beyni stok sorgularınız için iletişime geçebilirsiniz.

İçerik

Sık karşılaşılan sorunlar

 • Pompa motorlarında arıza (BMW)
 • Birden fazla fren basınç sensörü arızası
 • Tekerlek sensörlerinde çoklu arızalar
 • ABS ile iletişim mümkün değil

Tarafımızca abs beyin tamiri gerçekleştirilmektedir. ABS beyin tamiri gerçekleştirildikten sonra test ekipmanlarımız ile tüm kontrolleri sağlanmaktadır.

0543 654 26 70

ABS Fren Sistemi Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Metni Okuyunuz.

ABS Beyni
ABS Beyni – ABS | Tamir & Bakım

ABS Nedir?

ABS (Kilitlenme Karşıtı Frenleme Sistemi), taşıt araçlarının her türlü yük durumunda bütün yol koşullarında ve çeşitli süratlerdeki zorunlu durumlarda yapılacak ani frenlemelerde tekerleklerin kilitlenmesini önleyerek direksiyondaki tam hakimiyeti sağlayan fren sistemidir. 

ABS, Almanca Antiblockier-system veya İngilizce Anti-lock Braking System ifadelerinin kısa yazım biçimidir. Kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir.

ABS fren durumunda her bir tekerleğin devir sayısındaki değişikliği bir kontrol ünitesi aracılığı ile denetleyen bir sistemdir. Dönüş sayısının ani düşmesi (örneğin kaygan zeminde fren yapma durumunda) ve tekerleğin kilitlenmesi durumunda kontrol ünitesi otomatik olarak fren basıncını düşürür.

Tekerlek tekrar hızlanınca fren basıncını tekrar yükselterek tekerlek frenlenir. Bu aşama saniyede birçok kez gerçekleşir. Sağ ve sol tarafın ayrı zeminlerde olması halinde bile (örneğin sağ tekerlekler ıslak sol tekerlekler kuru zeminde) herhangi bir kilitlenme veya kayma söz konusu değildir.

Bu sayede direksiyona hakimiyet tam, fren mesafesi oldukça kısadır. Fizik kanunlarının dışına asla çıkılamaz, yani çeşitli fizik kanunları her zaman mevcuttur. Islak zeminde ABS söz konusu olsa bile fren mesafesi kuru zeminden daha fazladır.

Fren sırasında çeşitli doğal kanunlar her zaman söz konusudur. Bunları hiçbir şey önleyemez. Amaç bu kanunların optimal olarak kullanmaktır. Bir sürücü eğer bir viraja mümkün olan en yüksek sınır süratinden daha yüksek bir süratle girerse ABS ona ancak otomobilin buzda kaymamasına yardımcı olacağı kadar yardım edebilir.

Sensörler devamlı olarak yavaşlamanın her anında tekerleklerin doğru devir sayısında olup olmadıklarını hassas olarak kaydeder. Tekerleklerden birisinin devir sayısının çok düşük olması halinde kilitlenme tehlikesi fren basıncı o tekerlekteki sensör tarafından azaltılır bu suretle tekerlek tekrar normal dönüş süratine ulaşır tehlikeli duruş hali ortadan kalkar fren durumundaki normal hızıyla dönmeye başlar bu anda tekrar o tekerlekteki fren basıncı sensör tarafından yükseltilir. Yeniden kilitlenme olursa aynı olay tekrarlanır.

BMW E39 ABS Beyni” ile ilgili 6 yorum

 1. Ceng
  Mart 1, 2023
  Cevapla

  İyi günler iyi çalışmalar bmw E39 1999 model için sıfır ABS beyni elinizde mevcutmu var ise fiyatı ne kadardır.
  ABS beyni 001 nolu sıfırı ile değiştirince çalışmama gibi bir sorun olabilirmi

  • ABSBEYNİ.COM
   Mart 2, 2023
   Cevapla

   Merhaba Elimizde şuan yok malesef, WhatsApp üzerinden iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Nisan 22, 2021
  Cevapla

  Merhaba ABS beyin tamiri fiyat ne kadar BMW e 39 1999 model

  • ABSBEYNİ.COM
   Nisan 22, 2021
   Cevapla

   Merhaba Mert Bey, bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. Derya KURT
  Şubat 25, 2021
  Cevapla

  2003 model 520 e39 aracımın ABS beyni onarım görmüş olarak aldım.herhangi bir sorun olmayacağını düşünerek.karlı bir havada tekerler kalkış esnasında kaydı .kaymasıyla beraber lambalar yandı …ustama gittim.. tesisatı ABS beynini soketleri kontrol etti.abs beyninin arkasındaki basınç müşürünü değiştirdi.bilgisayar üzerinde kontrol yaptı.ben yine buzlu bir ortamda yine tekerlekleri patinaj yaptırdım.yine lambalar yandı.nedeni nedir.yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  • ABSBEYNİ.COM
   Mart 8, 2021
   Cevapla

   Merhaba Derya Hanım, aracınızı arıza tespit cihazına bağladığınızda ABS’de verdiği hataları bize iletirseniz yardımcı olalım.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara
× WhatsApp İletişim